Sypialnia z ceglanym akcentem

Coraz więcej osób decyduje się na ozdobienie ścian sypialni cegiełkami. Co ciekawe, zabieg ten nie tylko podnosi atrakcyjność wnętrza, ale i wpływa pozytywnie na samopoczucie mieszkańców. Zainteresowany? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej cegły wewnętrznej!

Cegła do sypialni – na jaki rodzaj postawić?

Cegła dekoracyjna stała się na tyle popularna, że występuje w wersji naturalnej oraz pod postacią licznych imitacji. Kupujący mogą zdecydować się więc albo na materiał autentyczny, jakim jest cięta cegła rozbiórkowa, albo wybierać spośród ceglanych płytek gipsowych, betonowych, klinkierowych, a nawet tapet ściennych z motywem cegły. Należy zauważyć, że każdy z tych produktów oprócz tego, że różni się wyglądem, to posiada także inne właściwości.

Nie ma jednak wątpliwości, że spośród wszystkich wymienionych materiałów najlepiej wypadają… płytki ze starej cegły! Nie dość, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, promieniowanie słoneczne i ogień, to odznaczają się doskonałymi parametrami termicznymi oraz akustycznymi. Dodatkowo, dzięki glinie, przyczyniają się do tworzenia przyjaznego mikroklimatu we wnętrzu.

Cegła w sypialni – jakie powierzchnie nią wykończyć?

Wprowadzenie cegiełek ozdobnych do sypialni nie musi być trudne. Warto już na początku uświadomić sobie, że projektujemy przestrzeń, w której spędzamy znaczną część naszego życia. To właśnie tutaj śpimy, regenerujemy się po ciężkim dniu w pracy, oddajemy się lekturze czy cieszymy bliskością z ukochaną osobą. Każdy zabieg aranżacyjny powinien być więc starannie przemyślany.

Aby stara cegła nie zdominowała sypialni, wskazane jest wykończenie tylko jednej ściany. Umieszczając cegiełki na ścianie, gdzie ustawione będzie łóżko, stworzysz dla niego niesamowicie oryginalne tło. Po odpowiednim oświetleniu tej strefy, za pomocą lampek nocnych lub kinkietów, wykreujesz magiczną, a zarazem kojącą atmosferę…

Sypialnia z cegłą na ścianie – o czym warto pamiętać?

Jesteś niemalże pewny, że chcesz zaprosić prawdziwą cegłę do sypialni? A czy wiesz, że materiał ten występuje w szerokiej palecie kolorów, struktur i kształtów? Co istotne, nie wynika to z ingerencji człowieka w wygląd produktu, lecz z pochodzenia cegieł z różnych lokalizacji – budynków wznoszonych w XIX i XX wieku, gdzie proces produkcji i użyte składniki były odmienne. Dzięki temu Twoje miejsce do odpoczynku może prezentować się naprawdę niesztampowo, zwłaszcza gdy do wybranej przez siebie kolekcji dopasujesz odpowiedni kolor fugi. Biały, beżowy, brązowy, szary, antracytowy – to tylko niektóre z dostępnych opcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *