Ocieplenie budynku pełni istotną rolę. Dzięki dobrze wykonanej izolacji można zwiększyć komfort termiczny mieszkańców domu. Warto przeanalizować rozwiązania, które dostępne są dla klientów, aby mieć pewność, że budynek stanie się również energooszczędnym miejscem, które nie będzie generować tak dużych kosztów związanych z ogrzewaniem. Wśród nowoczesnych propozycji znaleźć można ocieplanie pianką PUR. Co to jest? Czy jest to dobra inwestycja?
Na czym polega ocieplanie budynków pianką PUR?
Nałożenie warstwy odbywa się przy użyciu specjalnych pistoletów, które pozwalają na wykorzystanie metody natryskowej. Na wybraną powierzchnię zostaje nałożona pianka PUR, która jest bezpieczna dla środowiska. Jej zastosowanie nie będzie niosło ze sobą daleko idących konsekwencji. Nie jest to trudny proces do wykonania i często ocieplanie poddaszy lub innych miejsc można zakończyć w dwa dni. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że całe podłoże trzeba w odpowiedni sposób przygotować. Takie możliwości jest w stanie zapewnić firma Pur Project, ciesząca się wieloletnim zaufaniem ze strony klientów. Swoim zasięgiem działania obejmują oni Radomsko.
Gdzie można stosować piankę PUR?
Chcąc znaleźć odpowiedź na to pytanie, należy wspomnieć o tym, że piankę dzieli się na dwie grupy:
- otwartokomórkową – cechuje się ona półsztywną konsystencją. Dzięki temu jest to materiał, który można wykorzystać do ocieplania poddaszy, ścian, podłóg oraz stropów.
- zamkniętokomórkową – jest sztywna i doskonale sprawdza się przy nakładaniu izolacji na tarasach, płaskich dachach, przy fundamentach, na magazynach, halach, w chłodni i w kurniku.
Jak więc widać nie tylko klienci indywidualni, ale także przedsiębiorcy mogą skorzystać z takiej propozycji, która cechuje się wyjątkową trwałością. Czasem jej żywotność wynosi nawet 25 lat, o ile została w prawidłowy sposób nałożona.
Czy warto skorzystać z pianki PUR?
Oczywiście, że ocieplanie pianką PUR jest dobrym rozwiązaniem, które szybko można nałożyć na wybrane powierzchnie. Posiada ona doskonałe właściwości izolacji termicznej. Szczelna i bezspoinowa izolacja termiczna nie wymaga wykonania tak skomplikowanych prac, jak np. w przypadku nałożenia wełny lub też styropianu. Stworzone dzięki niej przegrody „oddychają”, co jest też ważne dla całościowej konstrukcji budynku. Najważniejsze jest jednak to, że realnie można ograniczyć koszta ogrzewania, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważną kwestią. Szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę pieniądze, które związane są na ogół ze źródłami ciepła.